Dawniej na obecnym boisku naszego Klubu rozgrywał swoje mecze Chemik Drezdenko, istniejący przy Fabryce Wyrobów Papierowych. Było to piaszczyste boisko, które było używane przez ów drużynę w latach 1974-1978. Drużyna została rozwiązana z braku zawodników. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych padł pomysł, aby na nowo stworzyć tam Klub Piłki Nożnej i wziąć udział w rozgrywkach Klasy B. W tym celu Wiesław Lura i Maciej Bugara byli odpowiedzialni za dowiedzenie się, jakie formalności trzeba dokonać, aby zarejestrować nowo powstałą drużynę. Zorganizowano zebranie, na którym powołano Zarząd. W jego skład wchodzili: Lech Taczała - prezes, oraz członkowie Zarządu: Andrzej Czupryński, Wojciech Wilento, Józef Lesiak. Trenerem był Adam Szewczyk. Stroje zostały zakupione przez Firmę Pani Barbary Wilento – TRANSWIL. Klub występował pod nazwą Transwil Drezdenko, poczym przystąpił do Jesiennych rozgrywek Klasy B w roku 1998. W roku 1999 znowu zostało powołane zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym zarząd uległ zmianie i zmieniono nazwę klubu na Radowiak Drezdenko. Prezesem został Marek Kiciński, wiceprezesem Leszek Taczała, a do zarządu powołano: Andrzeja Taczałę, Wojciecha Wilento, Jana Rymszewicza, Waldemara Małeckiego i Adama Szewczyka. Nowy zarząd na swoim pierwszym zebranie wyznaczył sobie takie zadania: remont płyty boiska, wykonanie boiska zastępczego, budowę szatni, awans drużyny do Klasy A oraz założenie drużyny Juniorów. Boisko zastępcze zostało utworzone przy ulicy Polnej. W tym samym czasie przystąpiono także do renowacji głównego boiska. Po renowacji przystąpiono tarze do budowy szatni. W roku 2000 klub prowadzony przez Ryszarda Polarka uzyskał awans do Klasy A, ale w zarządzie uległy także zmiany na skutek różnicy zdań na tle finansowym odeszli z zarządu Leszek i Andrzej Taczałowie. Przez kolejne lata miały miejsce nieprzyjemne sytuacje na tle finansowym. Ze względu na brak środków w bieżącym roku rozwiązano drużynę Juniorów, ale zato powstałą drużyna Orlików, którą trenował Bartek Małecki. Opiekę na boiskiem sprawują Tomasz Zagdański, Andrzej Łuczak. Do głównych celów, jakie stawiają przed sobą działacze oraz zawodnicy należą: utrzymanie się w klasie A, zapewnienie godziwej rozrywki grą w Piłkę Nożną mieszkańcom północnych krańców Drezdenka.